Tipy na balonkovou výzdobu za pár kaček

Mamííí, já bych chtěla taky takovou oslavu s kamarádkama, co měla Ela! Ona to tam měla tak krásně vyzdobený, víš, a mě by se líbilo to mít jako v mořském světě…,“ říká mi Majda, když ji jednoho dne vyzvedávám ze školy. Znáte to taky? Jakmile má nějaká kamarádka nebo kamarád oslavu narozenin, šíří se mezi dětmi touha mít svou vlastní tematickou párty jako lavina. Ne každý ale na takové přípravy je, a tak se může hodit pár tipů, kam vyrazit pro důležité hvězdy oslavy – balonky! Těch totiž asi na dětské párty nikdy není dost!

Balonky nesmí na dětské párty chybět

Balonky k dětské párty neodmyslitelně patří už celá desetiletí a děti je milují (narozdíl od nás, dospělých, že:-). Sehnat se dají dnes úplně všude a někdy doslova za pár kaček! Jenže není balonek jako balonek. Kde nakoupit, abyste půlku nevyházeli už při nafukování? Jaké balonky použít, aby se s nimi dobře pracovalo, pokud z nich budete chtít tvořit girlandy? A čím je nafouknout, aby vám nepraskla hlava při jejich nafukování? Tady jsou mé ověřené tipy.

Osobně mám vyzkoušené balonky z obchodu Action. Je to nejlevnější obchod, který na tyto párty doplňky znám. Kupuji tam nádherné metalické sady po 15 kusech za cca 42 Kč. Balonky jsou pevné, krásně drží tvar a vydrží být stále pěkně nafouklé i několik týdnů po oslavě. Nevýhodou je, že jejich sortiment je docela omezený a ne vždy tam seženete barvy, které se vám hodí.

Hodně jsme si v Action oblíbili průhledné latexové balonky s konfety (ty děti úplně zbožňují a my dospělí máme velkou radost, když v obýváku prasknou), protože ty se vlastně hodí téměř ke všemu a navíc fakt dobře drží a nepraskají. V regálech tu najdete i fóliové zvířátkové balonky či tematické sady (princezny, dinosauři, víly, pohádky apod.). Sortiment se lehce mění, ale já tam téměř s jistotou vždy seženu, co hledám, hlavně, když nakupuji na poslední chvíli a nemám čas objednávat dopředu.

Balonky z Actionu, všechny do pár kaček

Balonky z Action za pár kaček 

Když potřebuji balonky hned, využívám často i Balonkomat. Mají oproti Action větší výběr barev i druhů, balonky jsou celkem kvalitní a za rozumnou cenu, ale už se mi párkrát stalo, že barvu, kterou jsem potřebovala, prostě zrovna neměli. A tak to zachránil obchod Tedi. Kdo tento obchod zná, ví, že tady snad seženete na párty úplně všechno. Jenže zrovna balonky tady vůbec nedoporučuji. Do ruky se mi dostaly balonky od španělského výrobce a z každého balení jsem skoro půlku vyházela ještě před nafukováním. Ztráta času i peněz!

Plánovat dopředu se vyplatí

Když mám čas a prostor plánovat dopředu, objednávám balonky na Allegro. A právě tady kupuji nejlevnější, ale nejkvalitnější balonky, které jsem vyzkoušela. Jde o italskou značku GEMAR, dá se sehnat i na jiných e-shopech, a balení 100 kusů vychází na cca 120 – 150 korun. Říkáte si, že tolik balonků od jedné barvy nevyužijete? No, to záleží, co s nimi zamýšlíte.

Osobně tvořím dekoraci vždy tak, abych na jednom místě nahustila větší počet balonků, a tím tak vytvořila „wau“ koutek či pozadí. Prostor pak na mě působí více ozdobený, a navíc to na fotkách vypadá báječně! Pokud chcete vytvořit třeba efektní cca 5-6 metrů dlouhou balonkovou girlandu, budete potřebovat minimálně 2 taková balení různých barviček.

balonky značky gemar

Balónky italské značky GEMAR jsem i oblíbila nejvíce

Tematické balonkové sady nabízejí také čínské eshopy Temu nebo Shein. Je to vždycky trochu vabank, čekáte s napětím, co vlastně dorazí, ale musím uznat, že většinou přijdou opravdu pěkně sladěné sady, které vydrží i nafukování! Celé sady (cca 140 ks, včetně lepítek, spojovací pásky a foliových tematických balonků) tam pořídíte i kolem 200 Kč. A uděláte s tím opravdu velkou parádu! Stejně tak tam za pár korun pořídíte krásné foliové tematické balonky. Obří motýl (cca 100 cm šíře) na obrázku níže třeba vyšel na 19 korun.

Kombinace balonků z čínského shopu a balonků z Actionu. Tato 3 metry dlouhá girlanda vyšla asi na 100 Kč, včetně motýla.

Naopak, už bych nepořídila celé sady například v obchodech typu Sinsay, Tedi nebo Pepco. Bohužel jsem několikrát koupila, ale každá zkušenost byla špatná. Praskají, nebo už prasklé jsou, nevydrží téměř nic.

Balónky jsou většinou jednorázová (s tím mám vždy trochu problém, ekologické to rozhodně není), jednodenní záležitost. Umíte si ale představit, že je dětem úplně odepřete? A tak to většinou řeším tak, že po skončení párty, akce, eventu, girlandy rozdělím na několik částí a děti si odnášejí domů trs barevných balonků jako dárek. Je mi prostě líto je propíchnout po pár hodinách. Ty kvalitní od značky GEMAR (přírodní guma, certifikované) vydrží zdobit třeba pokojík i přes měsíc a ani se nehnou.

Na nafukování používám vychytávku z Action 

Obzvláště „čínské“ balonky bych pusou rozhodně nenafukovala. Pokud můžete, pořiďte si obyčejnou ruční pumpičku (seženete třeba v Tedi, Albi, Balonkomatu, v lepším papírnictví či na e-shopech) nebo v lepším případě elektrickou nafukovačku. Pokud máte více dětí a plánujete oslavy dělat, vyplatí se to! V Action ji pořídíte za cca 350 Kč a zůstane vám řadu let. Balonek nafoukne asi za 2 vteřiny, šetří vám hlavu a hlavně čas! Použití je snadné, stačí zapojit do zásuvky, zapnout na černém tlačítku I, a pak jen navlíknout balonek na hrdlo a sám se už nafoukne.

Elektrická pumpička s Action za 350 Kč, super vychytávka!

Nafukování heliem nemusí být drahé

Oblíbené jsou také nejrůznější foliové balonky nafouklé heliem. Osobně moc tuto variantu nevolíme, protože syn slaví narozeniny v létě, venku, a stačí chvilka nepozornosti a balonek je tatam! Dcera slaví v zimě, ale ta zase touží si balonky na konci párty s dětmi rozebrat a hrát si s nimi, což s balonky nalepenými na stropě úplně nejde.

Když už helium zvolíme, pak ho kupujeme vlastní. Nenecháváme si balonky nafouknout v párty obchodech. Za jeden takový heliem nafouklý balonek zaplatíte cca 120 – 150 korun, což mi přijde zbytečně moc. Na českých e-shopech se dá bomba helia pořídit od cca 600 – 700 Kč.

V Action vychází celá bomba kolem 500 – 600 korun (záleží, zda je v akci) a je ve stálé nabídce. Nakouknete jí cca 30 balonků o průměru 23 cm. Nám taková bomba vydrží na 2-3 oslavy (tedy až 2 roky) a nafouknout se z ní na každou oslavu dá třeba 5 – 7 kusů foliových balonků různých tvarů a velikostí. Myslím, že se to vyplatí a hlavně si ušetříte pranici s balonkem při nástupu do auta!

Ne každý balonek je pro nafukování heliem vhodný, většinou tuto informaci najdete na balení uvedenou. Pozor, ať nenafukujete balonky příliš, pak mají tendenci bouchat a radost se změní ve smutek, že Elsa nebo dinosaurus odešli navždy do balónkového nebe.

Balónková sada „Harry Potter“ z čínského obchodu Temu, doplněné povlečením jako pozadí. Jo, i tak někdy improvizuji!

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, podle přání vašich dětí, myslím, že se dá pěkná balónková výzdoba zvládnout za pár korun. Jak balónky vázat a udělat z nich efektní girlandy, které i ve velkých prostorech dokáží oslnit, plánuji do příštího článku! Pokud hledáte inspiraci na úžasnou narozeninovou párty, přidejte se do skupinky Nápady a tipy na párty nejen pro děti a bavte se s námi! Na vlně fantazie vzhůru za narozeninovou zábavou!

Vaše Lucka

Jsem autorkou unikátních příběhů dětských oslav. Na vlně dětské fantazie provázím děti i rodiče narozeninovou zábavou od pozvánky, přes program, až po nápady na občerstvení. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *